Carnage Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Bugün Tom Hardy'nin başrolünde oynayacağı ve bir bakıma yeni Spider-Man dünyasını başlatacak Venom filminin kötüsü Carnage'a göz atacağız ve videonun 7 temmuzda vizyona girecek Spider-Man Homecoming'in ön gösterimi için çekiliş düzenleyeceğiz. Spider-Man en sevdiğimiz süper-kahraman olduğu için baya bir heyecanlıyız.

Öncelikle Carnage, Joker derecesinde psikopat bir karakter ve çok manyak işler yapıyor. Bu sebeple Venom filminin Logan ve Deadpool'da olduğu gibi Amerika'da 18 yaş sınırıyla vizyona girmesini bekliyoruz. Bu sanırsak Türkiye'de 15 yaş sınırına denk geliyor.

Her neyse, ilk olarak çizgi-roman yazarları Venom karakterini bitirip symbiyotu çok daha deli birine geçirmek istemiş. Simbiyot dediğimiz şey şu manyak hareket eden uzaylı parçası. Her neyse, Marvel, Eddie Brock'un Venom'u çok sevildiği için Venom'un öldürülmesine izin vermemiş.

Bu sebeple yazarlar değişik bir yol izlemiş. Venom simbiyotunu kaybeden Eddie Brock ve seri katil Kletus Kasady'yi hapiste aynı hücreye yerleştirmişler. Bunun ardından simbiyot, sahibi Eddie Brock'a geri döndüğünde bir şekilde çoğalmış ve açık bir yaradan Kletus Kasady'nin içine girmiş. Böylece Carnage ortaya çıkmış ve Venom da Marvel'ın istediği gibi öldürülmemiş. Simbiyot Kasady'ye kanından bulaştığı ve içine girdiği için Venom ve Eddie Brock'ta olduğu gibi karakter çift kişilikli değil. Bu sebeple simbiyotun Carnage'dan ayrılması neredeyse imkansız. Ancak şimdi Kletus Kasady'nin geçmişine göz atalım.

Küçükken de ruh hastası olan bu adam babannesini öldürmüş ve annesinin köpeğine işkence yapmış. Bunun dışında değişik bir çocukluğu olmuş. Annesi onu öldürmeye kalktığı için babası annesini öldürmüş. Ancak Kassady mahkemede babasının annesi öylesine öldürdüğünü söylemiş. Bu sebeple de mahkeme babasını ölüme mahkum etmiş. Adamımız Yetimhaneye yollanmış ancak yetimhaneyi yakmış. Bundan sonra ise bildiğimiz gibi seri katil olup Eddie Brock'la aynı hücreye düşmüş.

Venom zaman zaman kendini kontrol edebiliyor, ancak Kassady, insanları öldürüp duvara ismini yazıyor. Kontrolden çıkan karakteri durdurmak için Spider-Man ve Venom'un bir araya geldiği bile oluyor. Venom kötüyse, Carnage süper mega manyak kötü.

Kassady hem görünüş hem de sapıklık olarak Joker'e benzese de hikayeleri tam uyuşmuyor. Joker, berbat bir gün geçirip her şeyini kaybettikten sonra kural tanımayan bir kaosa dönüşüyordu. Gene de yazarlar karakteri yaratırken Joker'den ilham aldıklarını itiraf ediyorlar. Kassady ise çocukluğundan beri ruh hastası. Kuralların ve devletlerin saçma olduğunu düşünen Kassady şiddetin ve bilinmezliğin çıkış yolu olduğunu düşünüyor. Karakteri şu ana kadar anlamışsınızdır.

Carnage son derece karanlık bir karakter, Venom ve Carnage'ı kapışırken görmek harika olacak. Venom filminin yönetmeninde bir film izlemek isterseniz Zombiland'e göz atın.

YouTube Images

All images from the biggest to the smallest
Click the right mouse button and select "Save Image As ..." to download the original image to your computer.

Image URLs:

Direct link to image with resolution: 1280x720

Direct link to image with resolution: 640x480

Direct link to image with resolution: 480x360

Direct link to image with resolution: 320x180

Direct link to image with resolution: 120x90

A few frames from the video and URLs to each:

Title and Description

Description and title of the video.
If the fields are empty, then there is no description for the video.
Title:

Description of the video.